Beije’de yeni dönem: “Birlikte fark eder!”

AVENUEROUGE.NET – Yeni nesil menstrüel hijyen ürünleriyle dikkat çeken beije, “Düşün. Hisset. Değiştir.” ismini verdiği etkinliğiyle Postane İstanbul’da markanın yeni konumlandırması doğrultusunda hazırlanan manifesto filmini yayınladı.

3 sene içerisinde yaşadıkları değişimi, adımlarını ve hedeflerini anlatan beije, davetlilere farklı bir etkinlik deneyimi sundu.

“Birlikte fark eder!” diyerek yeni bir kimlikle yola devam etmeye hazırlanan beije, artık kadınların ve toplumdaki azınlıkların gerçek ihtiyaçlarına yönelik, daha yüksek bir sesle konuşmaya başlıyor. 

Kurucuları Naz Özbek ve Doruk Akpek, beije’in yaşadığı bu değişimle ilgili, “Türkiye’de kadın ve azınlık olma deneyimlerine yoğunlaşmaya hazırlanıyoruz. Biz Türkiye’de çok iyi şeyler olacağına inanan bir topluluğuz; ancak ‘çok iyi’ bir gelecekte kadınların oynadığı rolün hem   daha merkezi hem de bugünkünden daha farklı ve etkin olması gerektiğini biliyoruz. Bu sebeple markamızı; kadınların bilgilenmeleri, kendi hayatları ve toplumdaki yerleriyle ilgili daha etkin hissetmelerini destekleyecek bir platform olarak konumlandırıyoruz” dedi. 

“Birlikte fark eder!”

Etkinlikte katılımcılar, ilk olarak “Birlikte fark eder” isimli çalışmayla neleri değiştirebileceklerine dair gazete ve dergilerden bir kolaj aktivitesi yaptı. İkinci aktivitede ise katılımcılara “Evinizin camına bir bayrak asacak olsanız üzerinde ne yazmasını isterdiniz?” sorusu sorularak kendi bayraklarını tasarlamaları istendi.

“Ne fark eder ki?” deyip çabalamaktan vazgeçmenin çok daha kolay olduğu bu günlerde, daha iyisinin mümkün olduğuna dair inancı beslemek isteyen beije, seslendikleri kitleyi kendi hayatları, hakları ve yetkileri/etkileriyle ilgili desteklemeyi amaçlıyor.

Click on the background to close