Yeniköy’de Lezzete “Yelken” Açıldı

Yelken Restoran

Yelken Restaurant, mezeleri, ara sıcakları, taze balıkları ve tatlılarıyla, İstanbul’un tarihi semti Yeniköy’de açıldı. Restoran, Boğaz’ın o büyülü atmosferinde şık dekorasyonuyla keyifli bir akşam yaşatmayı vaat ediyor.

Bildiğiniz gibi değil

Mekanın hiç kuşkusuz kendine özgü tatları, misafirlerine sunduğu deneyimlerden bir tanesi. Mezeleri ve ara sıcakları ile balık restoranları arasında yeni bir harman oluşturuyor.

Kadayıflı karides, balık pastırması, lakerda, ahtapot, dinamit karides gibi lezzetlerini hazırlayan ünlü şef Fuat Yavuz, restoran deneyimini Yeniköy Yelken’e taşıyor.

‘Yelko’ (balık kokoreç), Antalya’dan günü birlik gelen mavi yengeç, balık mantısı gibi farklı lezzetler de restoranda mevcut.

İşin sırrı tazelik

Alanında bir ‘balık pişirme ustası’ olarak tanınan şef Fuat Yavuz, sevilen balıkları, en iyi şekilde sofraya sunuyor. Mevsimine göre balık seçenekleri ile mekan sıcak atmosferinde sohbetlerinize lezzetli tatlar katıyor.

Yelken Restaurant Yeniköy’ün menüsü mezeleri ve yemekleriyle sınırlı kalmıyor. Dondurmalı pişmaniyeli cheesecake ile Tarsus Helvası ise geceyi noktalayan tatlı sürprizler olarak öne çıkıyor.

Click on the background to close