Yazlık Ev Dekorasyonu için Bilinmesi Gerekenler

Tepe Home

Yazlık evler her ne kadar yılın belirli zamanlarında kullandığımız yaşam alanları olsa da ev sıcaklığını ve konforunu aradığımız yerler oluyor. Bu mekanları dekore ederken hem rahat etmek hem de kullanışlı olmalarını sağlamak gerekiyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Açık renk mobilyalar seçmek, sadeliği ön planda tutmak ve doğal materyaller tercih etmek bunlardan bazıları.

Bütün yılın yorgunluğunu attığımız, dinlendiğimiz ve yenilendiğimiz yazlık evlerin sezonu açıldı. Yoğun iş temposundan veya şehir hayatının koşturmacasından uzaklaşmak isteyenler her fırsatta soluğu ikinci evlerinde alıyor. Sıcak yaz günlerini geçirdiğimiz bu mekanlarda rahatlık ve konfor da ön planda oluyor.

Açık renkleri tercih edin

Yazlık evleri dekore ederken ferah bir ortam yaratmak önemli. Bu da açık renkleri seçmekten geçiyor. Duvar boyalarından mobilyalara, aksesuarlardan ev tekstiline hafif renk tonlarında seçilecek ürünler hem mekanları geniş gösteriyor hem de temizlik hissi veriyor. Mavi, krem, kırık beyaz gibi sıcağı tutmayan renkleri tercih edenler, cıvıl cıvıl renklerdeki aksesuarlarla ortamı canlandırabiliyor. Hem açık renkli hem de sade ve şık bir görüntüsü olan Tepe Home’un köşe koltuğu Lucca, yazlık yaşam alanları için en uygun mobilyaların başında geliyor. Beyaz kumaşıyla her evle bütünleşebilen Lucca, tasarımıyla modern ve tarz sahibi mekânlar yaratılmasında etkin rol oynuyor. Rahatlığın ön planda olduğu Lucca, kırlent ve aksesuarlarla birbirinden farklı farklı zevklere hitap edebiliyor.

Doğallıktan ödün vermeyin

Yaz demek deniz demek, kum demek, güneş demek… Doğayla iç içe olunan bu evlerde doğal malzemelerin kullanıldığı mobilyaların tercih edilmesi insana huzur veriyor ve tatilden beklenen dinginleşme sürecine katkıda bulunuyor. Mekanlarda kullanılan kahverenginin en güzel tonları ve yeşilin sakinleştiren havası, insana tatil bitmesin dedirtiyor. Adeta doğanın içinde uyku hissi veren Marsilya Yatak Odası Takımı, ahşabın büyüsünü ve enerjisini odanıza yayıyor. Estetik, ahenk ve doğanın bir araya geldiği Marsilya’da, kırsal ev dekorasyonun sunduğu huzur, çağdaş çizgilerle birleşiyor. Yatak başında ve ayak ucunda yer alan hazeranlı yüzeyi natürel bir görüntü sağlarken aynı zamanda kır evlerinin ferah ve taze havasını bulunduğu alana yansıtıyor.

Rahat mobilyalar seçin

Yazlık evlerin en önemli bölümlerinden biri de yemek odaları. Sıcak akşamların olmazsa olmazı uzun saatler süren, keyifli sohbetler eşliğinde yenen akşam yemekleri. Evin bu özel kısmı için rahat mobilyalar tercih etmek gerekiyor. Tasarımı ile kendi karakterini ortaya koyan Santino Yemek Odası Takımı, farklı kısımlarda kullanılan mermer görünümlü laminat kaplama ve koyu ardıç gövde renginin karşıtlığı ile ortamın havasını değiştiriyor. Hem konforlu hem de doğal görünümüyle yaşam alanlarında geçirilen zamanı keyifli kılan Santino ile yaz akşamları her zamankinden daha güzel geçiyor.

Bahçe oturma gruplarıyla açık alanın keyfini çıkarın

Yaz evlerinde açık havanın tadı bir başkadır. Bahçe, balkon keyfinin en önemli unsurları ise estetik ve konfordur. Farklı renk ve desendeki minderlerle kombinlenen Tepe Home bahçe mobilyaları ile evlerin konforu açık havaya taşınıyor. Yaz aylarında ailesi ve sevdikleriyle açık alanda uzun vakit geçirmek isteyenleri de düşünen Tepe Home, bahçeler için tasarlanan masa sandalye takımları ve oturma gruplarıyla dışarıda olmanın keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Tarzınızı aksesuarlarla tamamlayın

Evleri sade bir şekilde dekore edip tarzdan ödün vermemek de mümkün. Birbirinden canlı ve renkli aksesuarlar, balkonları bahçeye çeviren çiçek aranjmanlarıyla son derece şık görünümler elde edilebiliyor. Tepe Home’un rengarenk dekoratif objeleri, geceleri aydınlatan fenerleri, doğadan ilham alan tasarım ürünleri sayesinde yazlık evler modern bir havaya bürünüyor.

Click on the background to close