Tuba Ergin’den İlkbahar-Yaz 2018 Haute Couture Koleksiyonu

Tuba Ergin Mercedes Benz Fashion Week Istanbul

Tuba Ergin, defilesinde Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirdi. Açılışı top model Tülin Şahin yaptı. Kadın Haute Couture koleksiyonu ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atarak “Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu da tanıttı.

 

Birkenstock sandaletleri ile tasarımlarını kombinledi. 35 parçadan oluşan, Ortaçağ ve günümüz silüetlerinin birlikteliğinden doğan melez formlar kadar el işlemesi teknikleriyle de ön plana çıkıyor. Tüller üzerinde halka metal boncuk işli kumaşlar, kırıştırılmış ve kenarları yakılmış iri payetler, püsküller, dantel işlemelerden oluşan detaylar dikkat çekiyor. Ana renklerinde ekru, açık gri, su yeşili, lila, soluk sarı ve ten rengi gibi pastel tonlar bulunan koleksiyon şeker pembe, canlı yeşil, mavi gibi parlak renkler canlanıyor.

Cemiyet Hayatının Ailelerinin Kızları Podyumda!

Bu sezon bir ilke imza atarak “Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu sunan Tuba Ergin kızı Ela ve Tara ile birlikte defilede yer aldı. Aynı zamanda koleksiyonunun tanıtımında cemiyet hayatının tanınmış isimlerinin kızlarını da defilesine çıkardı. Zeynep Mutlu’un kızı Nazlı Kulaberoğlu, Ahu Orakçıoğlu’nun kızı Sare Orakçıoğlu ve Ruken Mızraklı’nın kızı Nil Mızraklı izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Click on the background to close