Salvatore Ferragamo’dan Rainbow Holiday Koleksiyonu

Salvatore Ferragamo

 

Salvatore Ferragamo, Yılbaşı sezonu için 1938 yılında Judy Garland için özel olarak tasarlanmış olan ikonik Rainbow wedge babetlerine yeniden ev sahipliği yapıyor. Rainbow Holiday, kadın koleksiyonu kreatif direktörü Paul Andrew’un ortaya koyduğu “Patchwork of Characters”ı hatırlatmaya devam ediyor.

İlhamını Gökkuşağından Alıyor

Baskılı deri ve Technicolor gökkuşağı şeritleri, 1978 yılında Fiamma Ferragamo tarafından tasarlanan Vara kurdele süslemesiyle tamamlanıyor.

Vara Rainbow çanta, geometrik, zincirli ve ikonik Vara kurdelesiyle süslenmiş küçük bir omuz çantası. Fonksiyonel olması için tasarlanan, renkli bölmelere sahip bir arka cebe de sahip. Koleksiyonun ilhamına uygun çeşitli blok renklerde sunulan Vara Rainbow çanta, adını aldığı simgenin adeta bir kutlaması niteliğinde.

Modaevinin en etkili ve tanınabilir simgelerinden biri olan Vara bloklu topuklu grogren kurdele ile baskılı bot derisi, Rainbow Holiday’in mevsime uygunluğunu karşılıyor.

1990’ların başından itibaren kullanılan, markanın arşiv baskısı Rainbow Holiday’e özel ipek desenine ilham veriyor. Vara silueti sayısız renk varyasyonunda sonsuz bir şekilde tekrarlanıyor. Gökkuşağının tam zıttı, siyah ve beyaz renklerinin yan yana olması, anahtar aksesuarlarda geliştirilen tek bir imgenin pozitif ve negatifini uyandırıyor. Markanın 1990’ların başlarındaki arşivlerinden iki baskıyı yeniden bir araya getiren Sumatra, desenleri ile ipek Vara Rainbow çanta ve yeni Varina düz formuna uygulanan modern bir grafik tasarımla birleştiriyor.

Click on the background to close