Rodrigo Amante Kasım’da İstanbul’da

Rodrigo Amarante

Şarkıcı, söz yazarı, şair ve multi-enstrümantalist Rodrigo Amarante, 13 Kasım akşamı Zorlu PSM Studio’ya konuk olmaya hazırlanıyor.

 

Müzik kariyerine Los Hermanos isimli grup ile adım atan Rodrigo Amarante, back vokal olarak girdiği grupta kısa sürede kendini geliştirdi. Gitardaki başarısıyla ve yaratıcı söz yazarlığıyla adından söz ettiren Amarante, Multishow Ödülleri’nde en iyi enstrümantalist ödülüne layık görüldü. Los Hermanos’tan sonra Moreno Veloso ve Nina Becker ile buluştuğu Orquestra Imperial’e odaklanan sanatçı, bu dönemde Devendra Banhart ile de çalıştı.

 

Rodrigo Amarante, 13 Kasım’da Zorlu PSM’de

 

2007 yılında The Strokes’un davulcusu Fabrizio Moretti ve Binki Shapiro ile Little Joy grubunu kurdular. Amarante, ilk solo albümü “Cavalo”yu 2014 yılında sevenlerinin beğenisine sundu.

Rodrigo Amarante, uluslararası alandaki büyük çıkışını Netflix’in ünlü dizisi Narcos’un jenerik müziği “Tuyo” ile yakaladı. Sanatçı, Emmy ödüllerine aday gösterilen şarkıyı yazarken Pablo Escobar’ın annesinden ilham aldığını vurgulamıştı. Konserin açılışını, alternatif sahnenin isimlerinden Sedef Sebüktekin yapacak.

Click on the background to close