Kadınlar “İyiliğe Yelken açıyor”

Deniz Kızı Yelken Yarışması

Türkiye’de bir ilk olan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın üçüncüsü 7, 8, 9 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Caddebostan – Adalar parkurunda düzenlenecek. Geçtiğimiz yıllarda önemli kurumların kadın yelken takımlarının yarıştığı Kupa, bu yıl bireysel kadın sporculardan oluşan takımlara da açık olacak. Ayrıca Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, Türkiye’de kadınlara yönelik ilk ulusal yelken yarışı olma özelliğini taşıyor.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 7, 8, 9 Eylül’de İstanbul Caddebostan – Adalar parkurunda gerçekleştirilecek olan 3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın yelken tutkusunu yarış heyecanıyla birleştirerek kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemesi, yeni sporcular yetişmesine fırsat sağlaması ve kadın yelkencileri motive etmesi hedefleniyor.

Gelecek yıllarda uluslararası nitelik kazanması planlanan Kupa’nın; iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini geliştiren bir platform oluşturması hedefleniyor. Kurumların insan kaynakları ve iç iletişim çalışmalarına katkı sağlaması da amaçlar arasında yer alıyor.

 

Kupa Geliri ile AÇEV’e Destek Olunuyor

 

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da var. Her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı – AÇEV destekleniyor. Ayrıca Kupa kapsamında “HeforShe” oluşumuna da destek veriliyor.

 

Kadın Yelken Takımı Olmayan Kurumlar Nasıl Katılabilir?

 

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na katılmak için, kurumun hazır kadın yelken takımı olması gerekmiyor. Kupa’da yarışmak isteyen kurumların ilgili çalışanlarına uzman yelken eğitim okulları tarafından yelken eğitimi verilerek, kurumsal takım oluşturulmasına destek sağlanıyor.

Bu yıl Kupa’ya katılması kesinleşen takımlar arasında ünlü firmalar haricinde; AÇEV takımları ile Deniz Kuvvetleri Kadın Yelken Takımı yer alıyor. Kupa’ya başvurular devam ediyor.

 

Kupa Bireysel Kadın Yelkencilere de Açık

 

3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na bireysel yelkenciler de katılabilecek. Kendi aralarında en az 5 kişilik kadın yelken ekibi oluşturan sporcular Kupa’da yarışabilecek.

 

Click on the background to close