K I T H  &  K I N 10 Yaşında

AVENUEROUGE.NET – Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bünyesinde gerçekleşen İlkbahar Yaz SS 2020 defilesiyle markanın 10. Yılını kutluyor.

Droneların taşıdığı çantaların ardından podyum yeniden modellerin oldu. Şimdi sizi defilede öne çıkan kıyafetler ile baş başa bırakıyoruz.

Birlikte olmak, bir toplulukta aynı duyguları hissetmek ve birleşmek anlamlarını taşıyan ‘Kith & Kin’, yeni sezonunda günümüzde eril şiddetin yaygın kültürel pratiğinin altını çizerek kadının toplumsal yaşamdaki önemini,  tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını
tekrar hatırlatıyor.

Gri, tek düze rutinlere inat, girdiği ortamı renklendiren, can katan kadın, Kith & Kin koleksiyonunda iki ayrı print ile ışık saçıyor.

Mavi, pembe, siyahla bezenen büyük çiçekli print ve sarı, yeşil, turuncu, siyah ile bezenen minik çiçekli yapraklı print, tasarımcının iç dünyasını yansıttığı gibi aynı zamanda kadına dair umudu da yeşertmeye işaret ediyor.

Kith&Kin SS 2020 koleksiyonunda likralı viskon, koton, şifon, likralı koton saten, ipek krep, ipek saten tercih edilmiş.

Koleksiyonun kreatif direktörlüğü Burak Tuncel, Fotoğraf yönetimini Ozan Kıymaç, Prodüksiyon yönetimini Tolga Özgal, Styling Rabia Yaman, Koreografi, İlke Kılıç olurken, Makyaj  Kryolan ve saçlar Loreal‘e ait.

Stüdyo sunumundaki ayakkabılar ise renk ve stil olarak Kith & Kin koleksiyonunu tamamlayan Makiela Design imzası taşıyor.

Click on the background to close