Gucci Garden Floransa’da açılıyor

Gucci Osteria

Çocukluk arkadaşlıklarının hayallerinden bir tanesi olan restoran sahibi olma, iki girişimci tarafından gerçekleştiriliyor. Ama bu defa hayalperestlerden bir tanesi dünyanın önde gelen moda evlerinden birinin başındayken, arkadaşı ise dünyanın en iyi şeflerinden biri.

Moda ve mutfak sanatlarını bir araya getiren konsept

Ünlü marka, Floransa’da Gucci Garden adı altında bir müze ve markanın ürünlerinin bulunduğu bir mağaza yarattı. Bu bahçenin bir parçası olması için, Gucci’nin baş yöneticisi Marco Bizzari, 3 Michelin yıldızlı arkadaşı Massimo Bottura’yı ikna etti.

Gucci Osteria, moda ikonlarının bir süredir yaptıkları mutfak sanatlarına doğru küçük sıçramaların bir yenisi. Geçen yıl, D&G Pastificio G. di Martino ile bir araya gelerek, kendi makarnalarını sınırlı sayıda piyasaya sürdü. Benzer bir şekilde yine geçtiğimiz yıl Tiffany & Co. New York şehrinde kendi kafesini açtı. Eğer ünlü bir lifestyle markası olmak istiyorsanız, aynı zamanda yaşamın keyif veren noktalarından birine de el atsanız fena olmaz. Neden mi bahsediyoruz; Tabi ki yemek!

Bottura, bir moda ikonu ile olan ortaklığı çok doğal buluyor. Kendi restoranı Osteria Francescana’daki yaratıcı ve sıra dışı tabakları ile yemeğe zaten tarz sahibi bir yaklaşımı olduğunu gösteriyor.

Restoranın menüsünde klasik İtalyan tabaklarından, Parmigiano Reggiano tortellini, Mantarlı risotto ve cacio e pepe olduğu gibi; Bottura’ya özel, Peru’dan ilham almış tostada veya ufak pembe bir kutuda gelen hamburger de seçenekler arasında bulunuyor.

Click on the background to close