Barbara Becker İmzalı Yepyeni Bir Koleksiyon: “B.B. Home Passion VI”

Ünlü tasarımcı Barbara Becker’ın “b.b. home passion VI” duvar kağıdı koleksiyonu ile farklı kültürlerin etkisini evinize yansıtabilirsiniz…

Barbara Becker’ın İskoçya, Almanya ve Afrika’ya uzanan köklerinden ilham aldığı, Rasch markası için özel olarak tasarladığı duvar kağıdı koleksiyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Barbara Becker’ın; birbirinden farklı kültürlerin etkisini taşıyan, sofistike renklere ve tasarımlara yer verdiği koleksiyonunda üç farklı tema üzerinde duruyor.

African Soul

Afrika’nın, sizi kucaklayan, insanlarının birlikte şarkı söyleyip dans ettiği renkli bir kültürü vardır. Etno stilinin doğduğu bu topraklar, kıyafetlerinde olduğu kadar yaşam alanlarında da zengin bir çeşitlilik taşır.
African Soul teması, zıt renk kombinasyonlarına sahip rengarenk ananasların, etnik ve geometrik tasarımların bir araya getirilmesi ile yaratılmış. Ayrıca eski plastik çantaları değerlendirerek dokudukları sepetleri andıran örgü desenleri ile, bu kültürün güzelliklerini yansıtıyor

Highland Clan

Bu tema da ise, yeşil yaylaları, çoşkun akan şelaleleri, berrak gölleri ile harika doğa manzaraları barındıran İskoçya’nın esintileri hissediliyor.
Geleneksel İskoç kıyafetlerinde olan ekose desenler ve İskoçya’nın doğasından alınan ilham bu temada kendini fazlasıyla belli ediyor.

Heimat

Heimat teması, Almanya’nın doğası ve mimarisinden ilham alıyor. Taş ve ahşap gibi doğal dokuları yansıtan tasarımlar haricinde, geleneksel kıyafetlerini anımsatan çiçek desenleri ile de kullanılmış.

Click on the background to close