Atelier Kikala İstanbul’da

Atelier Kikala

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 11’inci sezonu, 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. 22 yılı aşkın süredir Londra, Sydney, Tokyo, Miami gibi moda haftalarında farklı projelere imza atan marka, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da bir tasarımcıyı belirleyerek, seçilen tasarımcının defilesini sunuyor.

 

Marka, bu yıl ikinci defa “Mercedes-Benz International Designer Exchange Program” isimli uluslararası bir değişim programına katılıyor.

 

Atelier Kikala Mercedes-Benz Moda Haftasına Konuk Oluyor

 

Bu program kapsamında ilk defa Gül Ağış, markası Lug Von Siga’nın Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Madrid’te sergilemişti. Ardından da İspanyol tasarımcı David Catalan koleksiyonunu İstanbul’da sunmuştu. Geçtiğimiz yıl Deniz ve Begüm Berdan tasarım ikilisinin moda markası DB Berdan, Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’ye konuk olmuştu. Bu değişimin ikinci aşaması olarak da bu sezon Gürcü tasarımcı Atelier Kikala’nın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu “Mercedes-Benz presents Atelier Kikala” ismiyle 28 Mart Çarşamba günü Zorlu PSM’de modaseverlerin beğenisine sunulacak.

 

Kreatif direktörü Tato Oragvelizde’nin önderliğinde tasarımlarını sunan Atelier Kikala’nın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu 80’ler stilinden izler taşıyor. Koleksiyonda pembeler, elektrik mavisi organzeler, altın rengi puantiyeler öne çıkıyor. Aynı anda hem çabasız, hem de şık parçalar disko stilinden ilham alıyor. Farklı materyallerin bir arada kullanıldığı tasarımlar farklı stilleri kucaklıyor.

 

Bugüne kadar markanın tasarımlarını tercih eden ünlü isimler arasında Iggy Azalea, Sky Ferreira, Miroslava Duma, Lena Perminova, Natalie Joos, Daria Shapovalova, Sonya Esman yer alıyor.

Click on the background to close