14 Şubat’ta burcunuzu dinleyin!

Sevgililer Günü

Ateşler’in rotasında maceralı aşk rotaları var

Koç

Ateş grubunun heyecan elçisi Koç burcu için sevgililik; coşkuyla atan kalp çarpıntısının kulaklarını tıkadığı bir müessesedir ve mantıkla olan bağlantısı kopuktur! Rüzgârın estiği yöne savrulmak varken erken rezervasyon yapıp kapana kısılmak, “kahvaltıyı şurada ederiz, öğle yemeğini burada yeriz, beş çayının ardından tamamladığımız müze gezisinden sonra kent meydanında gezeriz” planlarıyla ruhlarını sıkıştırmak istemez, gelişine yaşamayı tercih eder. İyisi mi macerası bol bir tatilde bazen korkuyormuş gibi yapıp sevdiğinize sarılın, Afrika’da adrenalini yüksek bir safariye çıkın!

Yay

Yay için para pul, şan şöhret; yalandır bütün bunlar! Romantizm denen insan icadı da insanları bir şeylere bir yerlere bağlayıp özgürlükleri kısıtlamak için vardır. Yay, her daim yeni deneyimleri tercih eder, rutine girdiği anda vedasını edip sessizce gider! Yay’ı neyin mutlu ettiği bu denli belliyken onu yakınlardaki restorana götürüp “menüye gerek yok her zamankinden” dediğinizi, herkese tek elden dağıtılan kırmızı bir demet gül verdiğinizi düşündük de,(!) bu gece yalnız mı sona erdi sanki? İyisi mi ani bir manevrayla çıkagelip elinizdeki iki bileti gösterin, üç parça bir şey sırtlanıp “yolculuk var” deyin, Yay’ın gözleri fal taşı gibi açılır kalbi zaten yerini çoktan terk eder. Dev gorillerle tanışmak için Uganda’ya ne dersiniz? Yay dünden razıdır, pek tabi eşlik eder!

 

Aslan

Aslan için işler biraz daha farklı tabi; lükse düşkünlüğü herkesçe bilinir, ödün vermediği kalitesiyle en çok o sevilir. Aslan severler Dubai’ye ne derler? Burj Khalifa’nın en yıldızlı tepesinde, restoranların en gösterişlisinde ismine yakışır bir sevgi kutlamasına bizce hiçbir Aslan hayır demez. Mücevher gibi parıldayan gecenin yıldızı olmak, sevildiğini tüm varlığıyla hissetmek ve harika bir sevgilisi olduğu bilgisini bir kez daha perçinlemek, Aslan’a koca bir yıl yetecek, teminat bizden!

Topraklar risk almaz, kaliteden şaşmaz

Boğa

Boğa’nın sevgilisi olmak, tümüyle sanatsal bir alanda kendine hareket alanı yaratmak için uğraşmak ya da sevildiğini bilip rahat etmek demektir. Zira Boğa yaşamında en çok huzur ve güven arar, yersiz hevesleri, macera peşinde aklı bir karış havada halleri yoktur, ne istediğini iyi bilir! Boğa ile aşk dolu bir ilişkisi olan herkes kendisini dünyanın şanslılarından sayabilir. Sadakat dolu bir bağ insanın karşısına her gün çıkmaz zira! Boğa için kaliteli menülerle şenlenmiş, mekan dekorasyonuna belli ki mimarı çok özenmiş, yatak odası ipek çarşaflarla süslenmiş her şey dahil bir otelde konaklama yakışır, Boğa Uzak doğu semalarının masajına da bayılır!

Başak

Başak hatayı gözünden tanır, her ayrıntıya dikkat kesilip, mutlu olmazsa pişmanlıktan bayıltır. O yüzden her ayrıntısı tek tek düşünülmüş sağlam adımlar atmak, yapılan detaylandırılmış plana sonuna dek uymak gerekir. Başak’ın kontrolleri geçmez, 15 Şubat sabahı olup yüzünün güldüğü görülmeden atlattınız sayılmaz! Çalışkan insanlara bayılan, topluma faydalı üretimin her türüne katkı sağlamaya katılan biri olan Başak için Japonya ideal! Aşırı düzenli, senkron bir yaşamın içinde özel hayatını düşünmeye ihtiyaç duymayacaktır.

Oğlak

Gürültülü mekanlar, fazla danslı samimi ortamlar, akışına bırakılmış serkeş hayatlar Oğlak’a fenalık geçirtir. E sevgililer günü için organizasyon yapmak istediğinize göre Oğlak’ı tanımış, katı kuralları olduğunu çoktan öğrenmişsinizdir. Siyah giyenler olarak katılacağınız gecenin kalitesi en az çevresindeki herkesin kendisine serin ve mesafeli bir saygınlıkla yaklaşması kadar önemli! Lezzet ve şıklığın buluştuğu, kırmızı şarabın yanında leziz peynirlerin hazır bulunduğu, harika bir geceye eşlikte klasik müziğin duyulduğu; Bordeaux’a ne dersiniz?

Hava’lar sınırsız eğlence,az romantizm sever!

İkizler

Çoğu İkizler sevgililer gününe romantik duygularla yaklaşmaz, beklentisini her zamankinden farklı bir boyuta taşımaz! Ancak İkizler zaten her daim beklenti içindedir, her şeyi çabucak tüketip erkenden sıkılırlar. Şık bir restoran, pahalı hediyeler, güzel yemekler… İkizler’in hiç ilgisini çekmez! Ancak merakını cezbeden, yeni bilgi vadeden, zekâsını gıdıklayan tempolu seyahat planlarını pek sever! Kim bilir belki gün sonunda romantizm bile yolunu kaybedip ayağınıza düşer! Singapur, Phuket, Bangkok üçlüsüne ne dersiniz? Gez gez bitmez!

Terazi

Sanata yatkınlığıyla bilinen, zarafetiyle gören gözün pasını silen, eşini de yanına en yakışanından seçen Terazi, Milano’da sevgilisini koluna takıp üç beş tur atmasın mı? “Bunlar da nereden çıktı” bakışlarını üstüne çekip, en şık haliyle sevgililer gününü modanın başkentinde gönlünce kutlamasın mı? Böyle uyumlu insan bulunmaz, istediği bir şey olmasa bile kavga çıkarmaz! Kolunda sevgilisi, çevresinde mercek onu altına alan hayran gözler, gönlünce alışveriş turları attığı dev bir moda kenti, Terazi’nin keyfine diyecek olmaz!

Kova

Kova aşktan sevgiden pek anlamaz, dostluk arkadaşlık deyin üstüne tuğla gibi kitaplar yazar! O yüzden sevgilisi varsa da ya evde pes turnuvası yapmak için ekran karşına kurulur ya da milyonlarca arkadaşından birinin yaptığı plana dahil olur! Sevgililer günü iki kişilik özel bir organizasyon gerektirir deseniz de anlamaz, romantik bir geceye zaten yanaşmaz! Kova özgürlüğünü tehdit ettiği yetmezmiş gibi bir de geleneğe dönüşen sevgililer gününden pek haz etmez. Öyleyse istikamet Tayland, madem fark yaratmak en iyi bildiğiniz şey, buyurun kış ortasında yaz tatiline!

Su’lar romantizm tercih eder!

Yengeç

Aile sıcağı, ana kucağı derken sevgilinin sıcacık göğsüne transferini ister, o nereye derse sualsiz peşinden gider. Ama her gittiği yerde tanıdık bir doku, bildik bir yapı, mutfağından bir lezzet görmeyi, tarihinden ortak bir öykü dinlemeyi de içten içe ister. Yengeç toprağından fazla uzaklaşınca, el memleketinde yabancılık çeker! Ne yakın ne uzak, ne kocaman ne ufak bir başkente gönderelim sizi, dar sokaklarında el ele gezme şansı verelim! Hem dibimizde olun hem uzak memlekette. Sofya’ya gitmeye ne dersiniz? Küçük bir otelde işletmecilere selam vermeden geçmez, şehir merkezinde aşk tazeler, birbirinizle vakit geçiriken, yeni tatlar da denersiniz.

Akrep

Mistik havası, karanlık sokakları, kutsal mekânlarıyla Floransa tam Akrep’e göre! Gotik mimarisinden duyduğu haz, şehri saran açık hava galerisi heykellerinin estirdiği sanatsal rüzgar ve avuç içlerine hapsettiği biricik sevgilisiyle doyasıya yaşayacağı uzun bir gece Akrep’i bekliyor. Floransa gecelerinde yolculuk Akrep’in ilişkisine heyecan katacak, koca bir yılı aşk dolu geçirmesi için depolarını ağzına dek doldurmasını sağlayacaktır.

Balık

En aşık Balık’a yılın en romantik tatili yakışır! Dünyanın neresinde olursa olsun, bulunduğu gerçekliği çabucak göz ardı edip kendini olmak istediği yerde hayal edebilir Balık. Düş kurma kabiliyeti çok gelişmiş, gerçek aşkı bulunca mutlu olma arzusu çok yüksektir. Biz yine de Roma’da, Aşk Çeşmesi’ne bir bozuk para attırıp, İspanyol merdivenlerinde oturtalım; Venedik’te gondol üzerinde, su kenarı evlerinin manzarası eşliğinde sevdiğinin yanı başında olmanın hazzını elimizden geldiğince yaşatalım. Balık sevgilileri özel ricamızdır; Balık’a iyi bakalım!

Click on the background to close